Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Sitemizde çalan müziği değiştirmek senin elinde söyle istediğin şarkıyı 1 hafta onu çalalım...Sitemizin en altındaki Soru ve Görüşleriniz kısmındaki Müzik istek hattı adlı konuya bir mesaj atmanız yeterli... ...Sitemiz 3 Yaşında...Bilge Kaan ÖZKAN'ın sahip olduğu internet sitesi Gench Takımı'na hoşgeldiniz!!Sitemizin Admin'i Bilge Kaan ÖZKAN'ın bizzat kendisinin yaptığı Grafite,Zapotocny,Kewell röportajlarına sitemizin röportaj bölümünden ulaşabilirsiniz!Ayrıca sitemizin moderatör alımları başlamıştır.Moderatör olmak isteyen üyelerimiz sitemizin en altındaki Soru ve Görüşleriniz kısmına mesaj bırakabilirler...Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...Wink
Turkcell Süper Lig ve diğer liglerin maçlarını izlemek için lütfen sitemize üye olunuz!!!
Similar topics

Kafkas Üniversitesi

YazarMesaj
    Admin
    Admin
    Admin

Paylaşım :
    Kafkas Üniversitesi Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Kafkas Üniversitesi Right_bar_bleue

Çalışkanlık :
    Kafkas Üniversitesi Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Kafkas Üniversitesi Right_bar_bleue

Aktiflik :

Ülke : Kafkas Üniversitesi Flag_t11
    Erkek
    İş/Hobiler : Spor yapmak
    Lakap : Opet - Bill Gates - Abdül - Feyk
    Ruh Hali : Kafkas Üniversitesi Relax10
    Takımı : Kafkas Üniversitesi 5ae02d2e4544801f0825b8425cf11013
    Rep Gücü : 2147483647

Kafkas Üniversitesi Empty
    MesajKonu: Kafkas Üniversitesi   Kafkas Üniversitesi Icon_minitimeC.tesi Haz. 20, 2009 11:56 am

Adres:
    Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü
    Paşaçayırı 36300 KARS

Santral
    0 474 242 68 00 / 01 / 02 / 03 / 04 05 / 06

Tarihçe:
    1992 yılında Kurucu Rektörü atanarak faaliyetlerine başlayan üniversite kuruluş yılında, ****** Üniversitesinden devredilen Veteriner Fakültesi ve tek programlı bir Meslek Yüksekokulu ile 245 öğrenci ve 40 öğretim elemanına sahipti. Bugün ise Kafkas Üniversitesi bir bölge üniversitesi olma yolunda hızlı ve emin adımlarla büyüyen, geleceğe güvenle ve umutla bakan bir konumda yer almaktadır.

Eğitim ve araştırmalarda dünya standartlarına erişebilmesi için dış ilişkilere yoğunluk verilmesi gerçeğinden hareketle Üniversite, mecburi hizmet karşılığı yurt dışında lisansüstü eğitim yapmak amacıyla öğretim elemanı göndermesinin yanı sıra olanaklar dahilinde bilim adamlarımızın uluslararası bilimsel etkinliklere katılımlarını da sağlamaktadır. Ayrıca tüm ileri araştırmalarda araştırma fonu ve diğer kaynaklarından sağlanmaktadır.

Üniversitede eğitim-öğretim faaliyetleri Önlisans, Lisans, Yüksek lisans düzeylerinde yapılmaktadır. Önlisans ve lisans düzeyindeki eğitim ve öğretim Yüksekokullar ve Fakülteler tarafından verilmektedir. Lisansüstü eğitim ve öğretim Sağlık Bilimleri, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüleri tarafından yürütülmektedir.

Kayıt İşlemleri

Üniversiteye bağlı fakülte ve yüksekokulların kayıt işlemleri Eylül ayı içinde Öğrenci İşleri Daire Başkanlığınca yürütülmektedir.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

-2003 ÖSYS Sonuç Belgesi
    -Lise Diplomasının aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi
    -Nüfus cüzdanının tasdikli örneği (yeni tarihli)
    -İkametgah ilmuhaberi (yeni tarihli)
    -1981 ve daha önceki yıllarda doğmuş olan erkek adaylar için ilgili
    -Askerlik Şubesinden alınacak, bir Fakülte veya Yüksekokula kayıt olmasında askerlikçe bir sakınca olmadığına dair belge
    -18 adet fotograf
    -kayıttan önce belirlenip ilan edilecek diğer belgeler

Fakülteler

Tıp Fakültesi
    Artvin Orman Fakültesi
    Eğitim Fakültesi
    Fen Edebiyat Fakültesi
    İktisadi İdari Bilimler Fakültesi
    Veteriner Fakültesi

MESLEK YÜKSEKOKULLARI
    Ardahan Meslek Yüksekokulu
    Artvin Meslek Yüksekokulu
    Iğdır Meslek Yüksekokulu
    Kağızman Meslek Yüksekokulu
    Kars Meslek Yüksekokulu

YÜKSEKOKULLAR
    Artvin Sağlık Yüksekokulu
    Kars Sağlık Yüksekokulu
    Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

ENSTİTÜLER
    Fen Bilimleri Enstitüsü
    Sağlık Bilimleri Enstitüsü
    Sosyal Bilimler Enstitüsü

ARAŞTIRMA MERKEZLERİ
    ****** İlkeleri ve İnkılap Tarihi Arş. Uyg. Mrk.
    Hayvancılık Arş. Uyg. Mrk.
    Kafkasya ve Orta Asya Arş. Mrk.
    Stratejik Araştırma Merkezi

İL ADI: KARS
    YÜZÖLÇÜMÜ: 9.442 km²
    NÜFUS: 87.500
    İLÇELER: Akyaka, Arpaçay, Digor, Kağızman, Sarıkamış, Selim, Susuz.

EKONOMİK VE SOSYAL YAPI
    Kars ili geniş bir arazi yapısına sahiptir. Bu nedenle ilde tarım sektörü daha çok hayvancılığa dayanmaktadır. Hayvan varlığı sayıca yüksek olmakla beraber geleneksel yaylacılık yönteminin ve canlı hayvan ticaretinin yaygınlığı nedeniyle hayvansal ürün miktarı düşüktür. Yaylalarda kurulan geçici mandıraların yapısı, teknolojik donanımı açısından köylü yapısı ile modern işletme arasındadır. Zavot adı ile anılan bu mandıralarda süt ürünleri üretilmektedir. Et üretimi düşük olmakla beraber sucuk, pastırma, kavurma yapımı oldukça yaygındır.Kıl, yün ve yapağı gibi ürünler ise yerel olarak Halı, Kilim, Heybe ve keçe dokumacılığında kullanılmaktadır. 1986 Yılında Kars'ın Kalkınmada Öncelikli iller arasında alınması, ilde sanayi sektörünün gelişmesi için yeterli olmamış, tarımsal ürünlerin işlenmesine yönelik bir kaç kamu yatırımı dışında il içinde ve dışında herhangi bir yatırım bulunmamaktadır.

Kars ilinin gelişmesini etkileyen önemli faktörler, sert iklim koşulları, tarım topraklarının verimsizliği, engebeli coğrafya ve ulaşım olanaklarının elverişsizliğidir.

İlin temelde tarıma dayalı ekonomik yapısı uzun bir dönem sosyal yapıya’da yansımıştır.Tarım gelirlerinin büyük bir kısmı il merkezinde toplanmıştır. Özellikle il merkezinin ticarete ve kamu hizmetlerindeki yığılmaya bağlı köklü bir kentli yapısı bulunmaktadır. Ailelerin hemen tümünün il merkezinde oturma geleneği olduğu için gerçek anlamda bir kentli nüfus oluşmuştur. Gerek gündelik yaşamı, gerek giyim, kuşamı gerekse eğitim seviyesi ile Kars İl Merkezi birçok büyük kentten daha ileri bir kentli yapıya sahiptir.

Yapılan yerel araştırma sırasında il içinde okuma-yazma oranının %96.4 olduğu ve kadın nüfusun da büyük ölçüde okur-yazar olduğu saptanmıştır. Uzun yıllar farklı kültürlerin iç içe yaşamış olması da kentin bu gelişmiş görünümünün sağlanmasının diğer bir nedeni olmuştur.

İLGİ ÇEKİCİ YERLER:
    Sarıkamış Kış Sporları ve Kayak Tesisleri, Soğuksu ve Karıncadüzü Orman İçi Dinlenme Yerleri, Kars, Mağazbert, Keçivan, İnkaya Kaleleri, Ani Kenti Kalıntıları arasındaki surlar, Büyük Katedral, Surp Gregor Kilisesi, Çoban Kilisesi, Keçeli (Halaskâr) Kilisesi, Ebul Muammeran ve Menuçehr Camileri,Taş Köprü, Kars Müzesi.
    http://genchtakimi.hareketforum.com

Kafkas Üniversitesi
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -