Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Sitemizde çalan müziği değiştirmek senin elinde söyle istediğin şarkıyı 1 hafta onu çalalım...Sitemizin en altındaki Soru ve Görüşleriniz kısmındaki Müzik istek hattı adlı konuya bir mesaj atmanız yeterli... ...Sitemiz 3 Yaşında...Bilge Kaan ÖZKAN'ın sahip olduğu internet sitesi Gench Takımı'na hoşgeldiniz!!Sitemizin Admin'i Bilge Kaan ÖZKAN'ın bizzat kendisinin yaptığı Grafite,Zapotocny,Kewell röportajlarına sitemizin röportaj bölümünden ulaşabilirsiniz!Ayrıca sitemizin moderatör alımları başlamıştır.Moderatör olmak isteyen üyelerimiz sitemizin en altındaki Soru ve Görüşleriniz kısmına mesaj bırakabilirler...Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...Wink
Turkcell Süper Lig ve diğer liglerin maçlarını izlemek için lütfen sitemize üye olunuz!!!
Similar topics

Selçuk Üniversitesi

YazarMesaj
    Admin
    Admin
    Admin

Paylaşım :
    Selçuk Üniversitesi Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Selçuk Üniversitesi Right_bar_bleue

Çalışkanlık :
    Selçuk Üniversitesi Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Selçuk Üniversitesi Right_bar_bleue

Aktiflik :

Ülke : Selçuk Üniversitesi Flag_t11
    Erkek
    İş/Hobiler : Spor yapmak
    Lakap : Opet - Bill Gates - Abdül - Feyk
    Ruh Hali : Selçuk Üniversitesi Relax10
    Takımı : Selçuk Üniversitesi 5ae02d2e4544801f0825b8425cf11013
    Rep Gücü : 2147483647

Selçuk Üniversitesi Empty
    MesajKonu: Selçuk Üniversitesi   Selçuk Üniversitesi Icon_minitimeC.tesi Haz. 20, 2009 11:59 am

Kuruluş Tarihi: 1975
    Adresi: Karatay - Konya
    Bulunduğu Şehir: Konya
    Tel: 0(0 90) 332 350 70 05
    Ögrenci Sayısı: 60.000
    Partner Üniversiteler:
    Ögrenci Dernekleri:
    Eğitim Dili: Türkçe

Tarihçe

Konya'da üniversite açılması konusunun gündeme geldiği tarih 1955 yılıdır. Bu tarihte Konya'da üniversitenin kurulması için TBMM'de bir kanun tasarısı hazırlandı. Tasarı, Milletvekillerinin yarısından fazlası tarafından da imzalandı. Ancak tasarı talihsiz bir şekilde Milli Eğitim Komisyonu'ndan geçemedi. Bu tarihten 7 yıl sonra, 1962'de Konya, M.E.B.'e bağlı olarak açılan Selçuk Eğitim Enstitüsü ve Yüksek İslâm Enstitüsü ile üniversiteye sahip olma yolunda ilk ciddi adımını atmış oldu. Bu ilk adımın güçlendirilerek geliştirilmesi için 1968 yılında Konya'da Üniversite'yi Kurma ve Yaşatma Derneği kuruldu.

Asıl üniversiteye geçiş dönemi, 1975 yılında gerçekleşti. 11 Nisan 1975 tarihinde yürürlüğe giren "4 üniversitenin kurulması ile ilgili" 1873 sayılı kanunla yurdumuzda dört üniversitenin kurulması öngörülmüş ve Selçuk Üniversitesi'de bu kanuna istinaden kurulmuştur. 1976-1977 eğitim-öğretim yılında Fen Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi olmak üzere iki fakülte, 7 bölüm, 327 öğrenci ve 2 kadrolu öğretim üyesi ile faaliyete geçen Selçuk Üniversitesi bugün ise 16 Fakülte, 1 Devlet Konservatuvarı, 1 Yabancı Diller Yüksekokulu, 2 Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, 3 Sağlık Yüksekokulu, 25 Meslek Yüksekokulu, 4 Enstitü, 13 Araştırma ve Uygulama Merkezi ve 60.000'i bulan öğrenci sayısı ile ülkemiz üniversiteleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

FAKÜLTELER

Diş Hekimliği Fakültesi
    Eğitim Fakültesi
    Fen Edebiyat Fakültesi
    Hukuk Fakültesi
    İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
    İlahiyat Fakültesi
    İletişim Fakültesi
    Karaman İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
    Mesleki Eğitim Fakültesi
    Mühendislik Mimarlık Fakültesi
    Teknik Eğitim Fakültesi
    Tıp Fakültesi
    Veterinerlik Fakültesi
    Ziraat Fakültesi

Burslar:

Büyük Selçuklu Kültür ve Eğitim Vakfı
    Hocahabib Mah. Köprübaşı Cad. No:2 Konya

Türk-Anadolu Vakfı
    Cıvıloğlu Çarşısı No:15 Konya

Selçuk Üniversitesi Bursu
    Üniversite Rektörlüğü Konya

****** Öğrenci Yurtlarına Kayıt Belgeleri:

1. Başvuru Formu (Yurdtan Temin Edilecektir.)
    2. Öğrenci Belgesi
    3. İyihal Kağıdı
    4. Sağlık Raporu
    5. 6 Adet Fotoğraf
    6. 5 Adet Mektup Zarfı
    7. 5 Adet Posta Pulu (İadeli-Taahhütlü)
    8. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
    9. Banka Dekontu (Yurt ve Depozito Ücretinin Yattığına Dair)
    10. İkametgah İl Muhabiri

Telefon: 0-332-2413115

Kütüphane:

Selçuk Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, ANKOS üyesidir.
    (Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu)

Kulübler:

Selçuk Üniversitesi Spor Kulübü
    Alaeddin Keykubad Kampüsü 42260, Selçuklu-KONYA/TÜRKÝYE
    (+90 (332) 241 1606 2
    Basketbol
    Binicilik
    Futbol
    Satranç

Ulaşım

Şehir merkezi ve SÜ Alaeddin Keykubat Kampüsü arasında toplu ulaşım için iki seçenek vardır.

- Tramvay (Hat Konya haritasında görülmektedir)
    - Dolmuş (Dolmuş hattı yaklaşık Tramvay hattına paraleldir)

Şehir merkezi Kampüs arası yaklaşık 20 km dir. Tramvayla ulaşım yaklaşık 45 dk. Dolmuşla ulaşım ise 40-60 dk arası sürmektedir. Dolmuşlarda iki farklı hat vardır. Bosna mahallesi üzeri gelen dolmuşlarla ulaşım daha uzun sürmektedir.

Otogar kampüs tramvay ve dolmuş hattı üzerindedir. Otogardan hiç bir firma servis hizmeti vermemektedir.

Tren garından kampüse ulaşım için, önce gardan dolmuş ya da taksi ile Alaeddin Tepesi civarına gelip, oradan dolmuş ya da tramvaya aktarma yapılması gerekmektedir.
    http://genchtakimi.hareketforum.com

Selçuk Üniversitesi
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -