Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Sitemizde çalan müziği değiştirmek senin elinde söyle istediğin şarkıyı 1 hafta onu çalalım...Sitemizin en altındaki Soru ve Görüşleriniz kısmındaki Müzik istek hattı adlı konuya bir mesaj atmanız yeterli... ...Sitemiz 3 Yaşında...Bilge Kaan ÖZKAN'ın sahip olduğu internet sitesi Gench Takımı'na hoşgeldiniz!!Sitemizin Admin'i Bilge Kaan ÖZKAN'ın bizzat kendisinin yaptığı Grafite,Zapotocny,Kewell röportajlarına sitemizin röportaj bölümünden ulaşabilirsiniz!Ayrıca sitemizin moderatör alımları başlamıştır.Moderatör olmak isteyen üyelerimiz sitemizin en altındaki Soru ve Görüşleriniz kısmına mesaj bırakabilirler...Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...Wink
Turkcell Süper Lig ve diğer liglerin maçlarını izlemek için lütfen sitemize üye olunuz!!!
Similar topics

Dil ve Anlatım 11.sınıf sayfa 69 cevaplar

YazarMesaj
    Admin
    Admin
    Admin

Paylaşım :
    Dil ve Anlatım 11.sınıf sayfa 69 cevaplar Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Dil ve Anlatım 11.sınıf sayfa 69 cevaplar Right_bar_bleue

Çalışkanlık :
    Dil ve Anlatım 11.sınıf sayfa 69 cevaplar Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Dil ve Anlatım 11.sınıf sayfa 69 cevaplar Right_bar_bleue

Aktiflik :

Ülke : Dil ve Anlatım 11.sınıf sayfa 69 cevaplar Flag_t11
    Erkek
    İş/Hobiler : Spor yapmak
    Lakap : Opet - Bill Gates - Abdül - Feyk
    Ruh Hali : Dil ve Anlatım 11.sınıf sayfa 69 cevaplar Relax10
    Takımı : Dil ve Anlatım 11.sınıf sayfa 69 cevaplar 5ae02d2e4544801f0825b8425cf11013
    Rep Gücü : 2147483647

Dil ve Anlatım 11.sınıf sayfa 69 cevaplar Empty
    MesajKonu: Dil ve Anlatım 11.sınıf sayfa 69 cevaplar   Dil ve Anlatım 11.sınıf sayfa 69 cevaplar Icon_minitimePerş. Ocak 01, 2009 4:59 pm

Sayfa 69'un cevapları

--------------------------------------------------------------------------------

soru 1:gezilip görülen yerlerin ilgi çekici özelliklerini anlatır
    *Bilinçli bir gözlem gerekir.Esas olan ayrıntıyı yakalamaktır
    *Dil göndergesel işlevde kullanılır
    *Anlatım biçimleri öyküleyici,açıklayıcı ve betimleyicidir
    *Açık,sade,anlaşılır bir dil kullanılır
    *İçten ve samimi anlatım vardır.
    Soru 2: samuraylar,et ve meyvenin pahalı olması,evlerin genelde 2 odalı olması boylarının kısa olması vs.
    Soru 3:görülen herşey birebir anlatılmaz
    Soru 4:tanımlama:inci:Sert,krem renginde,yuvarlak sedef tanecikleridir.
    Tanımlama:iyi dövüşen,saygın sanatçılara verilen samuray adının Japonca 'da asıl anlamı''hizmet eden'' kişidir.
    Açıklama:Japonya'da çocuk çok öenmli.Japon ulusu ve yönetim yeni kuşakların üstüne titriyor.İki çeşit alfabeleri var.Biri kırk sekiz harfli,öteki 2145 harfli;harfler değişik sesler veriyor
    Betimleme:Beyaz zeminli japon bayrağının tam ortasında bulunan kıpkırmızı bir güneş varya.
    Soru5:Paragrafların belli bir plan etrafında birleşmesiyle bütünlük sağlanmış
    Soru 6:Sizde ne etki bıraktıysa yazınız.Beni çocukların 40 günlük okul tatilinde bile hocaya ödev göstermesi ve yurtdışına çıkmak için izin alması etkiledi
    Soru 7:yaşayışlarını,gelenek göreneklerini,coğrafi yapısını,özel ve matamatiksel konumunu,dinini,ekonomisini gezi yazılarından öğrenebiliriz.Okuyucuyu bilgilendirir,göz önünde canlanmasını sağlar
    Soru 8:öğretici metin olduğu için göndergesel işlevde kullanılmıştır^.
    3.ETKİNLİK
    Kelimeler cümleleri oluşturu.Cümleler paragrafları oluşturur.Pragraflarda anlam yönünden bir araya gelen paragraflarda metnin planını oluşturur(metnin planı:Giriş,Gelişme ve sonuç)
    5.ETKİNLİK
    Japonya adlı metin öğretici metin olduğundan akıcı,duru,açık ve yalındır..
    http://genchtakimi.hareketforum.com

Dil ve Anlatım 11.sınıf sayfa 69 cevaplar
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -